Chyťte ten správný vítr

Stolní ventilátory, stojanové ventilátory, věžové (sloupové) ventilátory, stropní ventilátory

do e-shopu

Stolní ventilátory

Kompaktní, přenositelné a výkonné

Nejjednodušší ventilátory jsou zastoupeny stolními modely. Průměr jejich vrtule je od 20 do 40 cm, mají 2 až 3 rychlosti, možnost otáčení do stran (oscilace) i nastavení vertikálního sklonu hlavice ventilátoru. Lepší modely stolních větráků mají zabudovanou nabíjecí baterii, která umožňuje bezdrátový provoz až po dobu 6 hodin.

V1
CVB

Stojanové ventilátory

Kompaktní, přenositelné a výkonné

Nejprodávanějšími jsou ventilátory stojanové, které jsou ideální pro zajištění cirkulace vzduchu ve větších místnostech. Stojanové ventilátory jsou výškově nastavitelné, mohou se automaticky otáčet do stran v rozsahu až 70 stupňů a průměr vrtule se pohybuje okolo 40 centimetrů. Samozřejmostí je několik rychlostí a možnost otáčení do stran (oscilace) i nastavení vertikálního sklonu hlavice ventilátoru.

V2
CVB

Věžové ventilátory

Pokud hodláte do pořízení ventilátoru investovat větší částku, poohlédněte se po věžových ventilátorech. Mívají zajímavý design, oproti stojanovým větrákům zabírají minimum prostoru a k vybraným modelům lze pořídit i dálkové ovládání či časové spínače, které zvyšují uživatelský komfort. Věžové větráky mají na rozdíl od stojanových velmi tichý chod při vysokém výkonu.

Stropní ventilátory

Stropní ventilátory poskytují velký vzduchový výkon při nízkých otáčkách, což zabezpečuje velmi nízkou provozní hlučnost. Stropní ventilátory jsou vhodné pro zajištění cirkulace vzduchu v obytných, komerčních i průmyslových objektech. Jsou dodávány v provedení se 3, 4 nebo 5 listy, jejich součástí může být i osvětlení. Některé modely jsou vybaveny i automatickým oboustranným otáčením, díky kterému se vzduch šíří rovnoměrně a teplota je ve všem částech místnosti stejná.